Hlavní navigace

Rada pro vysílání bude znovu rozhodovat o zániku původní licence Primy. Přizve RTA

UVNITŘ DOKUMENT Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí RRTV o zániku licence Primy, která televizi ukládala povinnost poskytovat prostor regionálním stanicím
Jan Potůček 1. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zrušení původní licence televize Prima, která od letošního roku vysílá pod novým názvem Prima family a na základě zcela nové licence, se bude muset provést znovu a důkladněji. Rozhodnul o tom Městský soud v Praze, na který se obrátila Regionální televizní agentura (RTA). Právě její studia totiž zánikem původní licence Primy přišla o možnost připojovat se do vysílání druhé nejsledovanější televize v zemi, přičemž nebyla přizvána k rozhodování Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o osudu staré Primy.

CIF20

DOKUMENT: Rozhodnutí Městského soudu v Praze o nepravomocném zániku licence televize Prima (PDF, 531,3 kB)

Městský soud v Praze takovou praxi odmítnul a vrátil věc Radě k dalšímu řízení. Ta sice proti rozhodnutí podala kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ale zároveň zahájila nové správní řízení se společností FTV Prima o zániku původní licence Primy, k němuž jako účastníka přizvala provozovatele pěti regionálních studií RTA. Všichni účastníci řízení nyní mají 30 dnů na to, aby se k usnesení Rady vyjádřili. RRTV původní licenci Primy odejmula na její vlastní žádost letos 17. ledna, tedy víc než dva týdny poté, co stará Prima přestala vysílat.