Hlavní navigace

Rada udělila Active TV licenci pro satelitní vysílání, kapacitu by si měla hradit sama

22. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Active TV už nebude na satelitu převzatým programem z DVB-T, vysílat bude na základě vlastního oprávnění a zřejmě si tak bude muset platit vlastní satelitní kapacitu

Vlastní licenci pro satelitní vysílání získala od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) teleshoppingová a reklamní televize Active TV. Doplnila tak oprávnění k celoplošnému pozemnímu vysílání, na jehož základě vysílá od letošního dubna v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). Active TV tak může vstoupit do druhé nejrozšířenější distribuční platformy v Česku, aniž by byla závislá na tom, že ji nějaký operátor zařadí jako program převzatý z DVB-T a bude za ni platit satelitní kapacitu.

ICTZ23

K TÉMATU: Active TV podvádí diváky, zlobí se Rada pro vysílání. Podala trestní oznámení

Na druhou stranu, Active TV si zřejmě bude muset tuto kapacitu na satelitu platit sama, což zvýší její náklady na šíření signálu. Česká vysílací rada zároveň s udělením satelitní licence tomuto programu informovala regulační orgány členských států Evropské unie, na jejich území by měl být směřován její satelitní signál, o jaký program jde a že se s případnými podněty k porušení zákona ze strany jejího provozovatele mají obracet na ni. Radní už dříve podali na provozovatele Active TV trestní oznámení kvůli jejím praktikám při telefonních soutěžích.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.