Hlavní navigace

Rada udělila sedm licencí HBO Europe. Jet může i HBO 3

4. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Licence se týkají kanálů směřujících do nejrůznějších zemí jako Polsko (HBO 2 Poland) či Rumunsko (HBO Romania). Nás se dotýká licence pro nový kanál HBO 3.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila licence převážně pro šíření „prostřednictvím zvláštních přenosových systémů“, licence k provozování televizního vysílání programu HBO 3 je určena pro maďarské satelitní vysílání.

V tomto smyslu také RRTV informovala regulační orgány dotčeného členského státu EU, na jehož území je televizní vysílání zcela nebo převážně směřováno, tj. například Polsko a v případě HBO 2 Adria pak mj. Bulharsko, Černou Horu či Makedonii.

K TÉMATU: HBO Comedy 21. března skončí, nahradí ji HBO 3

HBO Comedy se změní na HBO 3 a zaměří se více na seriály

Co se týče licence pro české HBO 3, jde opět o šíření prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, délka licence 12 let, oficiální programová specifikace je televizní program zaměřený na filmovou a seriálovou tvorbu amerických studií.

Marketing Meeting balicek

Vysílání je zcela nebo převážně směřováno do ČR, SR a Maďarska, hlavní jazyk vysílání je čeština, doba vysílání 24 hodin denně. Tolik výtah ze zprávy RRTV.

Připomínáme, že na HBO 3 se k 21. březnu 2016 změní stávající HBO Comedy, a to nejen v České republice a na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).