Hlavní navigace

Rádia skupiny MMS budou žádat o transformační licence

16. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 9. 2009

Minulý týden jsme informovali, že jedno z prvních rádií, konkrétně Rock Radio Prácheň obdrželo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) transformační licenci k provozování analogového a digitálního rozhlasového vysílání s platností až do 10. října roku 2025. Podmínkou je, že rádio, které transformační licenci obdrží, vypne k určenému datu analogové vysílání a přejde na digitální signál.

PSALI JSME: Rádio Prácheň přejde na digitální vysílání a má tak licenci do 2025

BRAND23 Workshop

Provozovatel se zároveň zavázal, že podpoří další související aktivity s přechodem na digitální rozhlasové vysílání. Tím se myslí i financování souběžného analogového a digitálního vysílání. Server RadioTV.cz dnes přinesl informaci, že rádia mediální skupiny Media Bohemia, pod kterou patří i největší rozhlasové mediazastupitelství MMS, budou postupně žádat o transformační licenci vždy dva roky před koncem stávající licence. Media Bohemia majetkově ovládá většinu regionálních rádií, a provozuje několik celoplošných sítí včetně skupiny Fajnrádií, Hitrádií, Rock rádií nebo Rádia Blaník.

Transformační licence bude udělovat RRTV na základně tzv. rozhlasové diginovely mediálního zákona, která letos vstoupila v platnost.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).