Hlavní navigace

Radim Pařízek je stále ve hře o desítky VKV kmitočtů pro Rádio Dálnice

28. 2. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT – Ostravský podnikatel vyhrál tento týden u Nejvyššího správního soudu spor o několik kmitočtů pro tuto stanici. Jde mimo jiné o dnes spuštěnou frekvenci v Praze.

Společnost Route Radio podnikatele Radima Pařízka, provozovatel Rádia Dálnice, je stále ve hře o desítky VKV/FM kmitočtů po celé republice. Firma v minulosti požádala v několika licenčních řízeních regulátora, kterým je v tomto případě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), o větší množství VKV frekvencí formou změny územního rozsahu. RRTV sice firmě vyhověla, nicméně soud frekvence zamítl z důvodu jejich vyšší bonity. Na kmitočty tedy bylo vypsáno nové licenční řízení, které mělo uzávěrku na konci ledna a podle informací DigiZone.cz se do něho přihlásilo přibližně pět žadatelů. Jedním z nich je právě Pařízek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pařízkovo Rádio Dálnice chystá expanzi do Prahy, vysílač na Chodově už testuje

Zdali nakonec frekvence získá ostravský podnikatel, který je v oblasti digitálního vysílání aktivní hned na několik polích, nebo jiný subjekt, je v tuto chvíli prozatím otázkou. Jak již bylo řečeno, licenční řízení je na samém počátku a tento proces by měl trvat přibližně půl roku. Tato soutěž měla uzávěrku na konci ledna. Rozhodování nebude jednoduché, protože jde o sadu téměř 40 kmitočtů. Zájemci, kteří se chtějí dozvědět, který žadatel (žadatelé) nakonec frekvence získá, by měly sledovat bedlivě zápisy ze zasedání vysílací rady. Rada má teoreticky zákonnou oporu pro to, že kmitočty nepřidělí, jde však o velmi krajní možnost.

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Dálnice získalo frekvenci v Praze. Kdy bude spuštěna, ale není vůbec jasné

UXD

Pařízek ale už v tuto chvíli hlásí svůj první úspěch. Tento týden vyhrál nad společností Londa, provozovatelem rádií Impuls a RockZone, u Nejvyššího správního soudu spor týkající se několika kmitočtů právě pro jeho dálniční rádio. Stejně už ve prospěch Pařízka rozhodl v minulosti i Městský soud. Ostravský podnikatel tak může nově šířit Rádio Dálnice i z vysílačů Praha – Chodov (107,9 MHz, 50 W), Horní Heršpice (94,1 MHz, 50 W), Černice (87,8 MHz, 50 W) a Troubsko (95,9 MHz, 50 W). Jak si server DigiZone.cz ověřil, první jmenovaná frekvence už je v provozu. Vysílání obsahuje jukebox prokládaný identifikacemi stanice (jingly).

0003_8As__130_20140221090­452_prevedeno by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.