Hlavní navigace

Radim Pařízek nastartoval televizní podzim malou ochutnávkou

30. 8. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Rozšíření HD kanálů České televize a ostatních stanic do dalších koutů republiky byly jen malým odvarem toho, co nás čeká během letošního podzimu.

HD kanály České televize v dalších lokalitách

Společnost Progress Digital, operátor Regionální sítě 7, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, naplánovala expanzi tohoto zemského digitálního multiplexu do dalších třech lokalit. Půjde o vysílače, které však svou silou nepřesáhnou výkon půl kilowattu. Expanze se konkrétně týká Berouna, Blanska a Vsetína. Progress Digital rozšiřuje působnost své sítě v tomto měsíci již podruhé. Na začátku srpna expandovala Regionální síť 7 s HD kanály České televizeDéčkemČT artRetro Music TV a Kinem Svět (od 29. září) do Domažlic, Klatov a Příbrami.

V Berouně naladí zájemci o výše uvedené stanice signál na kanálu 38. Výkon vysílače bude 316 Wattů s horizontální polarizací a operátor ho umístil do lokality Lhotka. Druhou dnes spuštěnou lokalitou bude Blansko – Veselice. Tento vysílač bude fungovat na kanálu 50 výkonem 501 Wattů a taktéž využije horizontální polarizaci. Stejné položení vysílacích antén platí i pro třetí spuštěnou lokalitu, kterou je Vsetín – Lysá hora. Toto stanoviště využije pro šíření signálu kanál 47 a výkon 251 Wattů. Operátor v této fázi budování multiplexu ukončil, ale v případě zájmu vysílatelů se dalšímu rozšiřování bránit nebude.

Lukáš Polák: HD kanály České televize a Retro Music TV se dnes rozšíří do dalších lokalit

Prima dostane novou grafiku

Totálním redesignem projde ode dneška hlavní kanál skupiny Prima. Nová vnitřní grafika je první viditelnou prací nového kreativního týmu pod vedením Michala Paciny, který uplynulých osm let vedl kreativní oddělení konkurenční skupiny Nova. Lépe pracuje s logem stanice a postupně představí podzimní identy televize. Změnou prošel i soundesign. Novinka se na obrazovce objeví po sobotních Zprávách FTV Prima. Těch se však změna vizuálu zatím nedotkne, řekl serveru DigiZone.cz Michal Pacina. Součástí změn vizuálu hlavního kanálu Primy je i nový staniční slogan „Je Prima být…“.

Redesign podle mluvčí FTV Primy Marie Fianové přináší nový koncepční přístup ke značce Prima, na který bude moci televize dlouhodobě a konzistentně navazovat další komunikaci. Nová vnitřní grafika je dynamičtější, energičtější a přehlednější než ta současná. Prima se zároveň vrací k oranžové jako hlavní korporátní barvě, již doplňuje červená, tyrkysová, černá a bílá. „Vnitřní grafika každé televize je vlastně informační systém, který diváka navádí, kam má jít a co by měl hledat. Je důležité, aby tento systém byl přehledný, stručný a výrazný. Snažili jsme se tedy sjednotit a zmodernizovat všechny prvky, které jsou jeho součástí,“vysvětlil Michal Pacina.

Jan Potůček: Hlavní kanál Primy redesignuje. Podívejte se, jak bude vypadat už od zítřka

Jihočeské Rádio Orlík ukončilo vysílání

Rozhlasový éter v České republice je chudší o jednu stanici. O uplynulém víkendu své vysílání ukončilo jihočeské Rádio Orlík. Všiml si toho tematický blog dxradio.cz. Rádio Orlík ani jeho modulaci už v tuto chvíli nenaladí zájemci na žádné z jeho šesti VKV frekvencí. Webové stránky dostupné na adrese: http://www.radioorlik.cz/, jsou v tuto chvíli stále ještě dostupné, webový stream na serveru Play.cz však už upozorňuje případné posluchače v češtině i angličtině, že vysílání není k dispozici. Oficiální vyjádření majitele stanice, hudebníka Josefa Zocha, se serveru DigiZone.cz nepodařilo získat. Zoch je na svém mobilu nedostupný.

O možném zániku Rádia Orlík se spekulovalo na internetu celý poslední rok. Na webu super-radio.cz se loni dokonce objevil článek s názvem „Dny Rádia Orlík jsou sečteny“, v němž autor popisoval, v jaké je stanice finanční situaci, a že se chystá na brzké vypnutí svého signálu. K tomu nakonec nedošlo a článek navíc ze jmenovaného webu zmizel. Zájemci si ho mohou ovšem vyvolat snadno mimo jiné prostřednictvím služby Webarchive.org. Rádio Orlík chtělo fungovat jako alternativa k velkým komerčním rozhlasovým skupinám a posluchače na webu vyzývalo, aby ho neváhali finančně podpořit.

Lukáš Polák: Jihočeské Rádio Orlík ukončilo vysílání, o záchraně jednalo i s majitelem Dechovky

Rádio Orlík už je od minulého týdne minulostí

Rádio Orlík už je od minulého týdne minulostí

Stručně

Desítky nových titulů, celkem jich bude 53, které dodala společnost Film Europe, se objeví v nabídce O2 Videopůjčovny, jíž provozuje firma O2 Czech Republic. Po získání exkluzivních práv pro kabel a IPTV na kanály Digi Sport jde tak o další významný zásek poskytovatele služby O2TV.

Lukáš Polák: Další zásek pro provozovatele O2TV: Do nabídky zařadí desítky titulů Film Europe

V pražské nabídce pozemní digitální televize se na konci minulého týdne objevil test nové rusko-jazyčné stanice KTB. Zkušební obrazec (monoskop), který patří právě této stanici, se objevil na 57. kanálu v nabídce Regionální sítě 1, za níž stojí českobudějovický podnikatel Ivo Brabec.

Lukáš Polák: V Praze začala testovat rusko-jazyčná stanice KTB, odstartovat má během týdnů

Křesťanská televize Noe nakonec bude i přes svůj avizovaný konec v Regionální síti 1 pokračovat, i když je pro ni nyní primární Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací. Serveru DigiZone.cz to sdělil českobudějovický podnikatel Ivo Brabec, který je provozovatelem tohoto zemského digitálního multiplexu.

Lukáš Polák: TV Noe nakonec v Regionální síti 1 zůstane

Prostřednictvím digitálního rozhlasového multiplexu Českých Radiokomunikací v hlavním městě začaly v pátek vysílat také stanice Rádio Blaník a Rádio City patřící do portfolia skupiny Media Bohemia.

Lukáš Polák: Nabídku digitálního rozhlasu v Praze rozšíří od pondělí stanice Blaník a City

Přijde český a slovenský trh o poslední tištěné periodikum, které se věnovalo výhradně satelitní a digitální televizi? Na tuto otázku se snaží najít čtenáři SAT & DVB-T magazínu odpověď v posledních dnech. Srpnové vydání tohoto dlouhé roky vydávaného časopisu se vůbec nedostalo na pulty prodejen.

Lukáš Polák: Jaká bude budoucnost SAT & DVB-T magazínu? Redakce to nekomentuje

KL23 hlasovani

Těsně před vstupem do podzimní televizní sezóny se rozhodlo programové oddělení TV Barrandov překopat primetimové schéma. Mění se konkrétně večerní vysílání od pondělí do čtvrtka.

Lukáš Polák: TV Barrandov překopala od září všednodenní prime time, Cibulka poběží nově v úterý

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).