Hlavní navigace

Rádio Česko od ledna povede Václav Sochor. Nahradí Roberta Břešťana

14. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 12. 2010

Novým šéfredaktorem Rádia Česko, zpravodajské stanice Českého rozhlasu, bude od 1. ledna 2011 Václav Sochor (na smínku). Ve funkci nahradí Roberta Břešťana, který odchází na vlastní žádost do týdeníku Ekonom. Informovala o tom ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová, pod kterou spadá vedle Rádia Česko také nejposlouchanější stanice veřejnoprávního rozhlasu, ČRo 1 – Radiožurnál.

K TÉMATU: Rádio Česko se má sloučit s ČRo 6. Kvůli nové stanici mluveného slova

Václav Sochor je výborný novinář a navíc má zkušenosti s vedením týmu, prohlásila Hikelová. Do Českého rozhlasu se Sochor vrátil po letech letos v lednu jako externí moderátor na Rádiu Česko a Radiožurnálu. Kromě jiného připravoval vlastní pořad věnovaný médiím a reklamě. Do konce loňského roku vedl Sochor redakci odborného týdeníku Strategie, dosud působí jako programový ředitel veletrhu reklamy PIAF a je členem dozorčí rady stejnojmenné společnosti.

ROZHOVOR: Hana Hikelová: Rádio Česko dokázalo udržet posluchače BBC

V posledních letech se aktivně věnuji především médiím a marketingové komunikaci a v rámci průřezového předmětu Mediální výchova učím studenty, jak mají vypadat veřejnoprávní média. Nabídku zužitkovat nabyté zkušenosti i v praxi by bylo těžké odmítnout, řekl Sochor ke svému jmenování do čela Rádia Česko. Stanice vysílá šest hodin denně prostřednictvím vysílačů české BBC, ve veřejnoprávním multiplexu České televize, na satelitu, v kabelech a prostřednictvím internetu.

MMF23 tip3

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas bude muset omezit počet stanic, napřesrok by je neuživil

Od ostatních programů Českého rozhlasu se tato stanice liší tím, že nevysílá absolutně žádnou hudbu. Začátkem roku, zhruba od února, bychom rádi rozšířili naše vysílání i na dobu mezi 11 a 13 hodinou, i když to bude jen v rámci digitálního vysílání a na internetu, prozradila Hana Hikelová, která patří mezi šest kandidátů na funkci řádného generálního ředitele Českého rozhlasu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).