Hlavní navigace

Rádio Dálnice odstartuje začátkem dubna, slibuje jeho majitel

31. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 3. 2010

Kontroverzní projekt komerčního Rádia Dálnice, které chce signálem pokrýt hlavní dálniční tahy v Česku, pomalu finišuje. Majitel stanice Radim Pařízek, vlastník a ředitel ostravského Rádia Čas a připravované digitální televize Pohoda, slibuje zahájení vysílání na začátek dubna. Konkrétní datum ale zatím nesdělil.

K TÉMATU: Způsobí připravované Rádio Dálnice kolaps českého éteru?

Rádio Dálnice nyní podle projektové ředitelky Michaely Volné vybírá vícejazyčné moderátory a probíhají technické přípravy na start. Stanice také jedná o spolupráci s mnoha státními institucemi a soukromými firmami. Začneme vysílat co nejdříve a máme připraveno pokrytí větší části českých dálnic, informoval prostřednictvím tiskové zprávy Pařízek.

ČTĚTE TAKÉ: Chystané Rádio Dálnice vyvolává rozporuplné reakce

BRAND23 Workshop

Nové komerční rádio, které získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) neobvyklý počet kmitočtů, chce kromě dopravního zpravodajství nabízet zprávy z domova a zahraničí, sport, tematické pořady, servisní informace a hudbu od 60. let po současnost. Velký důraz bude kladen na specializované pořady a kampaně zaměřené na prevenci v oblasti dopravy – sociální marketing, sdělila Volná.

Podle Radima Pařízka rádio počítá s vlastními dopravními hlídkami přímo na dálnici. Na dálnicích budou získávat další důležité informace, ale také – v případě potřeby – pomáhat či vysílat přes satelit do rádia rady dalším řidičům, upřesnil Pařízek.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).