Hlavní navigace

Rádio Dechovka odstartuje na středních vlnách pravděpodobně 1. srpna

Lukáš Polák

V uplynulých dnech vyzkoušela Dechovka testy s drátovou anténou, která při výkonu 100 Wattů pokryla okolí 40 km. Umístěna byla téměř ve stejné lokalitě, jako bude definitivní vysílač.

Doba čtení: 1 minuta

Pravděpodobně od 1. srpna budou moci zájemci o lidovou hudbu zachytit na středních vlnách tematické Rádio Dechovka. Serveru DigiZone.cz to řekl spolumajitele stanice Roman Culek. Dechovka už je v tuto chvíli šířena prostřednictvím internetu a také pražského DVB-T multiplexu Regionální síť 4 společnosti Prague Digital TV. Za ní stojí ostravský podnikatel Leoš Pohl, který v provozovateli stanice vlastní třetinový podíl. Nový vysílač Rádia Dechovka vyroste v Líbeznicích na frekvenci 1233 kHz.

K TÉMATU: Nové celoplošné Rádio Dechovka získalo licenci. Bude vysílat na středních vlnách

Vysílač pro Rádio Dechovka v současné době ještě nestojí, čeká se na připojení elektřiny od ČEZu. V následujících dnech se položí zemnění, a poté by mělo dojít ke vztyčení stožáru, k němuž se připojí kontejner, takzvaná buňka, který bude rozdělen na dvě místnosti. V jedné je prostor pro technologie, ve druhé je Faradayova klec (viz Wikipedia). Vysílání chceme spustit 1. srpna, ale možná se to podaří dříve, uvedl Culek Od léta plánuje Dechovka rozšíření mluveného slova a ve vysílání proběhnou kosmetické změny. Stane se tak po 15. červnu, kdy stanice oslaví čtvrté narozeniny.

Našli jste v článku chybu?