Hlavní navigace

Rádio Dechovka připravuje další středovlnný vysílač, bude opět na Moravě

11. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematická rozhlasová stanice je mimo jiné dostupná i prostřednictvím internetového streamu a jako jeden z programů pražské a středočeské Regionální sítě 4.

Spuštění dalšího středovlnného vysílače připravuje v následujících týdnech tematické Rádio Dechovka. Půjde konkrétně o moravskou lokalitu Dobrochov, která bude již pátým stanovištěm stanice v tomto kmitočtovém rozsahu. Pokrytí Dechovky by nemělo být zanedbatelné. Dobrochov má šířit signál výkonem 5 kW. Bude k tomu použit stejný stožár jako u Českého rozhlasu. Také Dobrochov bude fungovat na vlně 1233 kHz. Individuální oprávnění pro šíření signálu z této lokality už provozovatel Dechovky získal od ČTÚ. Vysílač má být spuštěn v průběhu srpna.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Dechovka dnes spustí svůj další středovlnný vysílač

Aktuálně jsou v provozu čtyři středovlnné kmitočty pro milovníky tohoto žánru. Jako první odstartovala Dechovka pro Prahu a střední Čechy z lokality Bořanovice (jde o její nejsilnější vysílač s výkonem 10 kW), postupně se rozšířila do jižních Čech, Brna a do Moravskoslezského kraje. Rozhlasová stanice je pochopitelně dostupná všem zájemcům i na internetových stránkách http://www.radiodechovka.cz/ a v Praze i digitální pozemní cestou (DVB-T) jako jeden z programů Regionální sítě 4 společnosti Prague Digital TV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).