Hlavní navigace

Rádio_FM by se mělo na žilinském kmitočtu 94,5 MHz ozvat ještě do konce roku

Lukáš Polák

„RTVS vyvíjí úsilí, aby veřejnou službu poskytovalo co nejširšímu počtu svých posluchačů a diváků. Přidělení tzv. Ženevské frekvence nás proto mimořádně těší,“ uvedl generální ředitel RTVS.

Doba čtení: 1 minuta

Pravděpodobně ještě v letošním roce odstartuje slovenské veřejnoprávní Rádio_FM na ženevském kmitočtu 94,5 MHz z vysílače Žilina. Dnes to oznámil Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). Po několikaměsíční přestávce tak opět ožije VKV frekvence, která díky svému zásahu dolétla až na Moravu a do Slezska, za dobrých příjmových podmínek ještě dále. Předpokládané zahájení vysílání Rádia_FM na kmitočtu 94,5 MHz s výkonem 20 kW je předběžně naplánováno na druhou polovinu příštího měsíce.

K TÉMATU: Alternativní Rádio_FM výrazně zvýší zásah, získalo žilinskou frekvenci 94,5 MHz

RTVS vyvíjí úsilí, aby veřejnou službu poskytovalo co nejširšímu počtu svých posluchačů a diváků. Přidělení tzv. Ženevské frekvence nás proto mimořádně těší, uvedl generální ředitel RTVS Václav Mika. Rádio_FM má na slovenském rozhlasovém trhu výjimečné postavení. Žádné jiné rádio nepodporuje alternativní slovenskou hudební tvorbu v takovém rozměru jako Rádio_FM. Naším zájmem je naplňovat tento úkol co nejlépe, dodal ředitel rozhlasových programových služeb RTVS Vincent Štofaník.

Našli jste v článku chybu?