Hlavní navigace

Rádio Hey! Slovensko obnovilo vysílání, terestricky i na satelitu Astra

27. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 2. 2011

Slovenská verze Rádia Hey! se dnes vrátila téměř přesně po měsíční pauze do rozhlasového éteru. Upozornil na to člen Československého DX klubu Boris Bielik v e-mailové konferenci CSDXC. Příjem byl ověřen z terestrických vysílačů, kde bylo během jeho absence možné poslouchat vzdálené úlovky z Maďarska, a dokonce i Srbska. Rádio Hey! Slovensko přerušilo vysílání oficiálně 1. února.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Skylink vyřadil Rádio Hey! ze satelitu Astra 3A. Dlouhodobě neplatí za kapacitu

Důvodem k přerušení distribuce bylo tehdy podle společnosti Towercom, která je na Slovensku dominantním provozovatelem terestrických vysílačů a též se podílí z poloviny na chodu satelitní služby Skylink, neplacení poplatků za distribuci signálu. Na družici Astra 3A (pozice 23,5 stupně východně) nikdy k přerušení nosné zvuku nedošlo. Stanice pouze utichla, ale fyzicky ji bylo možné naladit. Je tedy pravděpodobné, že nedávný stav donutil opět zasednout zástupce Rádia Hey! Slovensko ke společnému stolu s představiteli společností Towercom.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.