Hlavní navigace

Rádio Impuls je opět nejposlouchanější, Radiožurnál zůstává i přes nárůst čtvrtý

8. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pořadí nejposlouchanějších celoplošných rádií v Česku se ani ve druhém a třetím čtvrtletí nezměnilo, stanice Českého rozhlasu si ale výrazně polepšily

Nejposlouchanějším rádiem v Česku zůstává i nadále Impuls, který svoje prvenství obhájil již po čtyřiadvacáté v řadě. Podle výsledků Radioprojektu za druhé a třetí čtvrtletí letošního roku, které dnes zveřejnily agentury Median a STEM/MARK, Impuls denně ladilo 1,053 milionu posluchačů a alespoň jednou týdně 2,145 milionu. Na druhém místě skončila Frekvence 1 s 949 tisíci posluchači denně, třetí je Evropa 2 s 877 tisíci posluchači a čtvrtý Český rozhlas 1 – Radiožurnál se 783 tisíci posluchači.

K TÉMATU: Rádio Impuls je opět nejposlouchanější, už sedmý rok po sobě. Dokonce stouplo

Velmi mě těší, že je Rádio Impuls kontinuálně již 72 měsíců v denní i týdenní poslechovosti a také v podílu na trhu první mezi celoplošnými rádii. Kdybych nevěděla, kolik práce stojí za naším prvenstvím, zdálo by se mi toto číslo neuvěřitelné,“ komentovala vítězství Impulsu jeho marketingová ředitelka Karolina Šimová. V podílu na trhu Impuls získal ve sledovaném období 12,3 procenta.

ROZHOVOR: Bramborová medaile nestačí, Radiožurnál musí být aspoň třetí, říká jeho šéf Jan Pokorný

Z úvodní čtyřky celoplošných rádií si oproti minulému měření polepšili všichni kromě Evropy 2, která v porovnání s prvním letošním pololetím klesla v denní poslechovosti o 13 tisíc posluchačů. Naopak největší nárůst vykázal Radiožurnál, kterému přibylo 73 tisíc posluchačů. Ambici svého šéfredaktora Jana Pokorného, aby se dostal na stupně vítězů a byl alespoň třetí, však zatím nenaplnil. Výraznější nárůst zaznamenal i Český rozhlas 2 – Praha (Dvojka), a to o 50 tisíc posluchačů na 437 tisíc.

ČTĚTE TAKÉ: Moderátorem roku tým Ranní show Evropy 2, nejpopulárnější ženou je Lucie Výborná

ebf - partner 1

Mezi regionálními rádii uhájil prvenství Blaník, který si denně ladilo 658 tisíc posluchačů. Druhé je ostravské Rádio Čas majitele televizního multiplexu 4 Radima Pařízka s 278 tisíci posluchači a třetí Coutry rádio s 258 tisíc posluchači. Výrazné propady zaznamenala regionální studia Českého rozhlasu v Brně a Plzni (o 23 a 16 tisíc posluchačů, vyjádřeno v procentech o 14 a 17 procent).

Poslechovost rádií v Česku se za druhé a třetí čtvrtletí obecně zvýšila, denně je poslouchá 65 procent lidí, zatímco v prvním pololetí to bylo o dvě procenta méně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).