Hlavní navigace

Rádio Impuls je stále nejposlouchanější, dotahuje ho ale Evropa 2

12. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 2. 2010

Nejposlouchanějším rádiem v České republice je stále Impuls. Vyplývá to z výsledků průzkumu poslechovosti RadioProjekt za období třetího a čtvrtého čtvrtletí loňského roku, které zveřejnily agentury STEM/MARK a Median a informoval o nich server RadioTV.cz. Alespoň jednou týdně si toto celoplošné komerční rádio naladilo 2,169 milionu posluchačů, což je však o 68 tisíc méně než v minulém sledovaném období.

MINULÉ VÝSLEDKY: Nejposlouchanější jsou opět Impuls, Evropa 2 a Frekvence 1

ebf - tip do článku - debata

Na Impuls se na druhé pozici silně dotahuje Evropa 2, již ve sledovaném období poslouchalo týdně 1,912 milionu lidí. Třetí Frekvence 1 dosáhla průměrné týdenní poslechovosti 1,738 milionu lidí. Ani těmto dvěma rádiím se ale nevyhnul pokles – v případě Evropy 2 mírný, u Frekvence 1 téměř stejně velký jako u vedoucího Impulsu.

Nad milion posluchačů týdně se dostal ještě na čtvrtém místě Český rozhlas 1 – Radiožurnál, který dosáhl průměrné týdenní poslechovosti 1,328 milionu lidí. Ani Radiožurnálu se ale nepodařilo udržet čísla z minula, oproti prvnímu a druhému kvartálu loňského roku klesl o 61 tisíc posluchačů týdně. Na rovném milionu posluchačů týdně se ustálilo Rádio Blaník, které setrvává na páté pozici v celkové týdenní poslechovosti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).