Hlavní navigace

Rádio Wave nevypneme, vzkázalo vedení Českého rozhlasu

2. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 3. 2007

Pražské a středočeské vysílání Českého rozhlasu 4 – Rádia Wave na frekvenci 100,7 MHz asi jen tak neskončí. Ačkoli Rada ČRo na svém středečním zasedání odhlasovala, že rozhlas porušuje zákon, když tuto frekvenci odebral vlastnímu regionálnímu studiu a vyzvala generálního ředitele Václava Kasíka k bezodkladné nápravě, vedení ČRo tuto tezi odmítá.

Content First 2022_tip temata

Český rozhlas konstatuje, že neporušil a neporušuje svou povinnost při plnění veřejné služby, což dokládají právní analýzy, jimiž ČRo disponuje. I soud ve sporu mezi ČRo a Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v této věci rozhodl ve prospěch ČRo, a zrušil rozhodnutí RRTV o pokutě vůči ČRo pro jeho nezákonnost, hájí se management rozhlasu.

Vedení ČRo se podle oficiálního tiskového prohlášení „zabývá uvedeným usnesením, analyzuje jej a zkoumá jeho veškeré možné důsledky“. Jedním z nich totiž může být i fakt, že Rada ČRo písemně upozornila generálního ředitele na porušení zákona, což jí do budoucna otevírá cestu k hlasování o odvolání Václava Kasíka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.