Hlavní navigace

Rádio Wave získalo za kampaň Děláme vlny mezinárodní cenu European Desing Award

Lukáš Polák

UVNITŘ GALERIE „Opět se ukazuje, že v Čechách jsou kvalitní designeři, kteří se můžou měřit se zahraniční špičkou,“ komentovala úspěch sama grafička Olga Benešová.

Doba čtení: 1 minuta

Prestižní cenu Europe Design Award 2013 za zpracování grafického vizuálu kampaně Rádia Wave nazvané Děláme vlny, získal Český rozhlas, respektive její autoři Olga Benešová a Radek Sidun. Ocenění si převzali oba aktéři v sobotu 8. června v Bělehradě. Odborná komise složená ze zástupců prestižních evropských grafických časopisů a institucí je ocenila za originalitu kampaně a jednotnost konceptu, kterou se digitální okruh Českého rozhlasu pro mladé prezentuje. Novou vizuální identitu začal tento program používat v květnu loňského roku. Prezentuje se s ní i na různých akcích a koncertech.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Studio Oficina se opět uchází o prestižní cenu PromaxBDA, za vizuál televize Pětka

Jsme náležitě pyšní na spolupráci s Olgou Benešovou a Radkem Sidunem, obzvlášť pokud jejich grafika pro Radio Wave slaví úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí, uvedl při této příležitosti šéfredaktor stanice Tomáš Turek. Opět se ukazuje, že v Čechách jsou kvalitní designeři, kteří se můžou měřit se zahraniční špičkou. Toto ocenění by mělo být impulsem pro zadavatele. Oslovovat kvalitní české tvůrce se vyplatí, doplnila Turka spoluautorka návrhu kampaně Olga Benešová. V minulosti už bylo několikrát za grafiku televizí oceněno i české studio Oficina, aktuálně se o cenu PromaxBDA uchází za vizuál dnes již neexistující televize Pětka.

Našli jste v článku chybu?