Hlavní navigace

Rádio Zet zdvojnásobilo čas vysílání v češtině, anglický servis BBC přesouvá na noc

Někdejší „česká BBC“ pod hlavičkou rozhlasové skupiny Lagardère posiluje původní obsah, který zatím nabízela pouze formou internetového vysílání.
Jan Potůček 16. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Víc než dvojnásobnou dávku vysílání v češtině začalo nabízet zpravodajsko-publicistické Rádio Zet, někdejší „česká BBC“. Nově česky vysílá 13 hodin denně místo šesti, ve všední den od šesté ráno do sedmé večer a o víkendu od sedmé ráno do šesté večer. Překlopilo tak dosavadní české vysílání ze svého webu www.zet.cz. V éteru se tak nově objevují informace a zprávy s orientací na byznys a podnikání, vědu a techniku, společnost a kulturu podané v souvislostech a s vysvětlujícími komentáři hostů. V nočních hodinách na český blok navazuje anglické vysílání BBC World Service, které dosud Rádio Zet přebíralo i přes den.

WT100 SEO

K TÉMATU: Rádio Zet/BBC chce zlegalizovat zařazování hudby, žádá RRTV o změnu licence

Jsme rádi, že nyní můžeme rozhlasový prime time využít pro domácí publikum. Stěžejní produkty jako přehledy zahraničních novin a webů, byznysové zprávy a různé rozhovory jsou nyní dostupné rozhlasovým posluchačům třináct hodin denně. Čtyřiadvacetihodinová on-line nabídka tohoto obsahu na webu zet.cz samozřejmě zůstává k dispozici, v rádiu ale navíc posluchači najdou i dopravu, počasí a další informace. Rozšiřujeme tím náš servis, uvedl ředitel Rádia Zet Miroslav Škoda. Stanice se zaměřuje na informace, networking a seriózní zpravodajství. Součástí vysílání je i oblíbený kurz angličtiny.