Hlavní navigace

Radiokomunikace chystají po tři čtvrtě roce další seminář o rušení televize LTE

Lukáš Polák

Pro České Radiokomunikace jako dominantního poskytovatele vysílacích služeb a de facto provozovatele tří ze čtyř celoplošných multiplexů má problematika rušení velkou prioritu.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace chystají na středu 27. května další seminář věnovaný problematice rušení televizního signálu mobilními sítěmi LTE. Vyplývá to z pozvánky, kterou začátkem týdne obdržel server DigiZone.cz. Seminář s novináři se bude konat přibližně tři čtvrtě roku poté, co operátor pořádal stejnou akci poprvé. Tehdejšího setkání se zúčastnili kromě vedení Českých Radiokomunikací i zástupci tuzemských plnoformátových televizí (s výjimkou TV Barrandov), tedy veřejnoprávního média z Kavčích hor, Prima TV a pochopitelně i TV Nova. Naše redakce se akce pochopitelně zúčastní a přinese z ní aktuální zpravodajství.

K TÉMATU: České Radiokomunikace se obávají rostoucího rušení televizního signálu

Pro České Radiokomunikace jako dominantního poskytovatele vysílacích služeb a de facto provozovatele tří ze čtyř celoplošných multiplexů má problematika rušení velkou prioritu. Podobně to vidí i Česká televize. Chceme nerušený příjem našich služeb. Problematice se už od počátku velmi intenzivně věnujeme. Účastnili jsme se například měření, které uskutečnily České Radiokomunikace, uvedl loni v září na setkání s novináři vedoucí vysílací techniky veřejnoprávního média Karel Trpák. Kromě ředitele pro regulaci ČRa Marcela Procházky se středečního setkání zúčastní i šéf techniky České televize Ivo Ferkl.

Našli jste v článku chybu?