Hlavní navigace

Radiokomunikace dnes v noci doladí multiplex 2 v Ústí a Ostravě

5. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
5. 11. 2008

Společnost České Radiokomunikace, která je operátorem komerčního multiplexu 2 s Primou a Novou, se dnes chystá doladit některé technické parametry na vysílačích Buková hora u Ústí nad Labem a Hladnov v Ostravě. O co konkrétně půjde, však nesdělila. U některých diváků si však změna vyžádá opětovné naladění programových pozic na set-top boxu. Ostatních lokalit se změna nedotýká, sdělila tisková manažerka Radiokomunikací Marie Fianová.

Firma neočekává, že by se změny diváků dotkly ve velkém rozsahu. Noční úpravy vysílačů by již měly být konečné, následně již vysílání poběží s finálními parametry. Multiplex 2 dosáhl v současné době pokrytí 51 % obyvatel. Signál je dostupný v Praze a středních Čechách, západních Čechách (Krašov, Vraní vrch), severních Čechách (Buková hora), Brně (Barvičova, Hády) a Ostravě (Hladnov). Do konce roku 2008 bude spuštěno vysílání také z chomutovské Jedlové hory.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).