Hlavní navigace

Radiokomunikace mají nového ředitele, povede je bývalý šéf Microsoftu Michal Čupa

19. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft
Nový generální ředitel Českých Radiokomunikací vnímá tohoto operátora jako zdravou firmu, v jejímž působení na poli telekomunikací a ICT řešení chce nadále pokračovat.

Dominantní poskytovatel vysílacích služeb u nás, společnost České Radiokomunikace, má konečně řádného generálního ředitele. Kamila Levinského, který tento post opustil na konci loňského roku, nahradil Michal Čupa. Ten má zkušenosti z řady firem, v nichž působil i na vedoucích pozicích. Z těch nejznámějších je možné jmenovat Český Telekom (dnešní Telefónica Czech Republic), Microsoft, Golden Telekom a řadu dalších. Do Českých Radiokomunikací nastupuje z pozice prezidenta společnosti IBS DataFort.

K TÉMATU: Levinský v Českých Radiokomunikacích skončil. Dočasně je vede Martin Gebauer

Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude naplnit naše ambiciózní cíle v rozvoji nových vysílacích služeb, využít obchodních příležitostí na trhu infrastrukturních a ICT služeb a pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako silné firmy. Věříme, že Michal Čupa je z tohoto pohledu ideální volbou, uvedl při této příležitosti předseda představenstva Českých Radiokomunikací Jiří Zrůst. Samotný Čupa vnímá své budoucí působení u tohoto operátora jako další velkou výzvu ve své bohaté profesní kariéře.

NEPŘEHLÉDNĚTE: České Radiokomunikace změní generálního ředitele, Kamil Levinský odchází

ICTZ23

Jedná se o zdravou a stabilní firmou, která v posledních letech úspěšně prošla hlubokými změnami a dokázala si udržet své výsadní postavení jak v oblasti vysílání, tak jako přední dodavatel Telco a ICT řešení. V tomto úspěšném tažení chci dále pokračovat, přiblížil své další plány Michal Čupa. Martin Gebauer, který řídil České Radiokomunikace během výběru nového generálního ředitele, byl jmenován zástupcem generálního ředitele. Zároveň si ponechá kompetence finančního ředitele.

Foto: Microsoft

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.