Hlavní navigace

Radiokomunikace odpojily programovou pozici po přeladěné TV Barrandov

10. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V současné době už je v multiplexu 2 šířeno jako obvykle pět programových pozic. Kromě TV Barrandov tu diváci najdou také Novu, Novu Cinema, Primu family a Primu Cool.

České Radiokomunikace přistoupily o půlnoci z pondělí 8. na úterý 9. července k odpojení programové pozice, která tu zbyla po přeladění plnoformátové televize Barrandov. K tomuto kroku došlo v pondělí 24. června a na někdejším místě po této stanici se objevila černá obrazovka s bílým textem, která diváky informovala o nutnosti přeladění jejich digitálního přijímače – televizoru, případně set-top-boxu. Obyvatel České republiky, který tak doposud neučinil, může tento krok pochopitelně udělat kdykoliv dodatečně.

MM socky3

Z ARCHIVU: Den velkého přelaďování: TV Barrandov v celé zemi, multiplex 2 na Černé hoře

Přelaďování se naopak netýkalo zákazníků kabelových a IPTV operátorů a také klientů satelitních služeb. K tomuto kroku musela televize Barrandov přistoupit proto, že došlo k převodu licence na nového vlastníka. Bylo tedy nutné, aby Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil tomuto kanálu nový identifikátor (Service ID), který je pro každou stanici jedinečný. Z tohoto pohledu byla TV Barrandov de facto novým kanálem. V současné době už tedy multiplex 2 obsahuje opět pět programových pozic jako obvykle.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.