Hlavní navigace

Radiokomunikace se vyjádřily k situaci v Praze, doporučují vyčkat

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 9. 2008

Společnost České Radiokomunikace, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v České republice, se v neděli večer vyjádřila pro zpravodajský server iDNES.cz k situaci, která nastala v sobotu v hlavním městě díky přesunu digitálního vysílání z lokality Žižkov na Strahov. O problému tisíců Pražanů informoval v sobotu večer jako první právě server DigiZone.cz na popud svých čtenářů, kteří začali zahrnovat svými dotazy redakční schránku a diskusní fórum. Přesunem DVB-T multiplexu A ze Žižkova na Strahov totiž došlo k tomu, že mnoho z nich přišlo o zdroj televizního signálu. Spolu s expanzí se změnila polarizace antén z horizontální na vertikální.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Pražané mají problém s příjmem DVB-T ze Strahova

Doporučujeme divákům vyčkat na finální stav vysílání, tedy až po výměně hlavního anténního systému na žižkovském vysílači a zvýšení výkonů digitálních vysílačů Cukráku a Žižkov, vzkázala divákům prostřednictvím iDNESu mluvčí ČRa Marie Fianová. Mnohým z nich se však pochopitelně takové řešení nelíbí. Mají být tedy přibližně šest týdnů bez televize a čekat, až bude spuštěn veřejnoprávní multiplex na Cukráku (30. září) a Žižkově (31. října) s několikanásobně vyšším výkonem? Vážně zvažuji vyhlášení pokojné demonstrace u sídla ČRa, napsal v rozhořčeném e-mailu redakci DigiZone.cz šéfredaktor serveru digitalizace.info Radek Donát.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.