Hlavní navigace

Radiokomunikace vymění v Ostravě vysílací anténu na Hladnově

24. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
24. 9. 2008

Společnost České Radiokomunikace, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v České republice, provede v pondělí 29. září na ostravském vysílači Hladnov za pomocí jeřábu výměnu hlavní vysílací antény. Nová anténa již nebude mít omezení vyzařování a díky lepším vlastnostem budou moci České Radiokomunikace umístit na toto stanoviště více multiplexů, sdělila tisková mluvčí ČRa Marie Fianová. Ostatní technické parametry digitálního vysílání z Hladnova se výměnou antény nemění.

Výměna anténního systému si vyžádá výluku digitálního vysílání na kanálu 39 v průběhu pondělka 29. 9., přesný rozsah výluky ještě bude upřesněn. Díky všesměrovému vyzařování antény by se mělo zlepšit pokrytí digitálním signálem v oblastech směrem na Frýdek a na Karvinou. Na přelomu října a listopadu začneme na základě dohody s Českou televizí z tohoto stanoviště vysílat také multiplex 1, řekl Martin Roztočil, ředitel Úseku vysílacích služeb Českých Radiokomunikací.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).