Hlavní navigace

Radiokomunikace zavádějí pozici šéfa techniky, spadne pod něho i DVB-T2

Lukáš Polák

„K hlavním úkolům, které Pavla v nové pozici čekají, patří zejména příprava síťové infrastruktury a technologií k přechodu na nový vysílací formát DVB-T2,“ upozornil šéf firmy Martin Gebauer.

Doba čtení: 1 minuta

Pozici technického ředitele, která nahrazuje dosavadní funkci provozního ředitele, zavádějí České Radiokomunikace, jeden z předních poskytovatelů telekomunikačních služeb u nás. Po odchodu ředitele provozu Libora Kubišty, který pro operátora pracoval v exponované pozici sedm let, z funkce provozního ředitele do pozice manažera business developmentu odchází na vlastní žádost, bude nově spadat technika pod Pavla Kose, který působil v letech 2000 až 2014 ve společnosti Vodafone na řadě manažerských pozic. Pro společnost tedy pracoval ještě v době, kdy fungovala pod značkou Oskar. V roce 1995 začínal ještě během studií na pozici analytika v APP Systems.

Content

ČTĚTE TAKÉ: Ředitel regulace Českých Radiokomunikací vyvrací mýty o DVB-T v ČR

K hlavním úkolům, které Pavla v nové pozici čekají, patří zejména příprava síťové infrastruktury a technologií k přechodu na nový vysílací formát DVB-T2, rozvoj digitálního rozhlasu a podpora technologií pro nová LTE zařízení mobilních operátorů. Bude se podílet i na technickém rozvoji OTT a HbbTV aplikací a také řídit provoz datových center a cloudových služeb. Věřím, že Pavlovy dlouholeté zkušenosti a znalosti z oboru přispějí k naplnění našich strategických cílů, konstatoval Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací, které jsou provozovateli multiplexů 2 a 3 i Regionální sítě 8 a pro veřejnoprávní televizi zajišťují i chod zemského multiplexu 1.

Našli jste v článku chybu?