Hlavní navigace

Multiplexy 1 a 2 v Jincích změní kvůli pokrytí polarizaci

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 8. 2010

DOPLNĚNO Z důvodu zajištění lepšího pokrytí signálem v okolí obce Jince nedaleko Příbrami změní České Radiokomunikace a Česká televize polarizaci u dokrývače digitální sítě 1 a 2, který se zde nachází. Podle vyjádření mluvčí operátora Marie Fianové bude vysílací anténa změněna z polohy horizontální na vertikální. Nutnost tohoto kroku vyplynula z měření operátora, a po následné dohodě s jeho zákazníky.

K TÉMATU: Multiplex 2 spustí dokrývač v Jincích u Příbrami, pokryje lépe Brdy

Změna polarizace by neměla mít negativní dopad na příjem na straně diváků, naopak by se měly příjmové podmínky zlepšit u těch diváků, kteří si otočí anténu o 90 stupňů, to znamená do vertikální polarizace, uvedla mluvčí Fianová. Dokrývač v Jincích je umístěn v lokalitě nad hřbitovem. Programy prvního multiplexu jsou šířeny na 53. kanále, druhého multiplexu na 41. kanále a primárním zdrojem dokrývače je pražský vysílač Praha-město na Žižkově.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).