Hlavní navigace

Radiožurnál odvysílal příspěvek o nelegálním satelitním příjmu

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
11. 8. 2008

ČRo 1 – Radiožurnál odvysílal ve svém včerejším odpoledním bloku publicistický příspěvek o tom, že příjem některých placených programů ze satelitu může být v Česku nelegální. Podle reportáže šlo o programy, které je možné přijímat prostřednictvím karty Skylink, kterou na Slovensku distribuuje společnost Towercom. Satelitní vysílat některých programů v Česku je v určitých případech nelegální, sdělil na začátku reportér Nikola Bojčev.

KL24

AUDIO: Publicistický příspěvek ve vysílání ČRo 1 (MP3, 1235 kB)

V reportáži měl hlavní slovo výkonný ředitel společnosti Trade and Technology Jaromír Glisník, která pro český trh distribuuje tzv. TT Karty a se společností Towercom úzce spolupracuje. Nemáme souhlas STV Trojky a podobně také Markízy, řekl Glisník. Zároveň však uvedl, že se dá do budoucna předpokládat rozšíření nabídky. Myšlenkou celého přibližně dvouminutového příspěvku byla skutečnost, že není nelegální na území České republiky kartu pro slovenský trh prodávat, ale přijímat z ní programy, které nejsou pro místní trh určeny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).