Hlavní navigace

Radiožurnál pozvedává finanční gramotnost posluchačů. Stejně jako ČT

23. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 11. 2011

Krátce po České televizi začal finančně vzdělávat své posluchače i Český rozhlas. Nejposlouchanější veřejnoprávní stanice ČRo 1 – Radiožurnál začala tento týden vysílat každý den ve 14:10 hod. seriál Peníze nikdy nespí, který je v podstatě rozhlasovou podobou televizního pořadu Suma sumárum na ČT 1. Zpočátku nabízí krátké příspěvky ve formě slovníčku, později se posluchačům dostanou i konkrétní rady, jak nakládat se svými penězi.

K TÉMATU: Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze od 14. dubna na ČT 1

MM socky3

Takový program, který Radiožurnál připravil, je nesmírně potřebný. Proto jsem tu nabídku přijal, tento vzdělávací program má význam a doufám, že zasáhne široké publikum, prohlásil moderátor seriálu, herec Jiří Štěpnička, který nadaboval i postavu bezskrupolózního bankéře Gordona Gekka (hrál ho Michael Douglas) ve filmu Wall Street. Radiožurnál se podle marketingové a PR manažerky Radky Mozgové inspiroval podobnými projekty u západoevropských a amerických veřejnoprávních rá­dií.

Úvodní seriál má celkem 70 dílů. Finanční gramotnost je nejen v Česku velkým problémem a tak se pokusíme posluchačům nejdřív vysvětlit úplně základní pojmy ze světa financí, jako například spořící účet, termínovaný vklad, akcie, stavební spoření, lichva, úrok, míra inflace a podobně, vysvětlila ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová. Každou neděli seriál doplní po 16. hodině vědomostní soutěž. Veškeré díly pořadu bude možné zpětně přehrát na webu rozhlasu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.