Hlavní navigace

Radiožurnál pozvedává finanční gramotnost posluchačů. Stejně jako ČT

Krátce po České televizi začal finančně vzdělávat své posluchače i Český rozhlas. Nejposlouchanější veřejnoprávní stanice ČRo 1 – Radiožurnál začala tento týden vysílat každý den ve 14:10 hod. seriál Peníze nikdy nespí, který je v podstatě rozhlasovou podobou televizního pořadu Suma sumárum na ČT 1. Zpočátku nabízí krátké příspěvky ve formě slovníčku, později se posluchačům dostanou i konkrétní rady, jak nakládat se svými penězi.

K TÉMATU: Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze od 14. dubna na ČT 1

Takový program, který Radiožurnál připravil, je nesmírně potřebný. Proto jsem tu nabídku přijal, tento vzdělávací program má význam a doufám, že zasáhne široké publikum, prohlásil moderátor seriálu, herec Jiří Štěpnička, který nadaboval i postavu bezskrupolózního bankéře Gordona Gekka (hrál ho Michael Douglas) ve filmu Wall Street. Radiožurnál se podle marketingové a PR manažerky Radky Mozgové inspiroval podobnými projekty u západoevropských a amerických veřejnoprávních rá­dií.

Úvodní seriál má celkem 70 dílů. Finanční gramotnost je nejen v Česku velkým problémem a tak se pokusíme posluchačům nejdřív vysvětlit úplně základní pojmy ze světa financí, jako například spořící účet, termínovaný vklad, akcie, stavební spoření, lichva, úrok, míra inflace a podobně, vysvětlila ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová. Každou neděli seriál doplní po 16. hodině vědomostní soutěž. Veškeré díly pořadu bude možné zpětně přehrát na webu rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?