Hlavní navigace

Radiožurnál spouští rozhlasovou obdobu Událostí, komentářů, pořad 60 minut

1. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pořad v jedné hodině shrne a rozebere hlavní události dne, ale také události, na které se v denních zprávách a publicistických formátech Radiožurnálu nedostalo.

Nový publicistický pořad 60 minut spouští od dnešního dne Český rozhlas Radiožurnál. Zájemci si ho budou moci naladit každý všední den mezi 21. a 22. hodinou. Analytická relace se však má od pořadů, jakými jsou například právě Události, komentáře odlišit. Šedesátka má uvnitř několik pravidelných rubrik. Například zpravodajství ze světa umění – film, hudba, divadlo nebo interakci s našimi posluchači. S Honzou Pokorným jsme velcí zastánci proudového tvaru Radiožurnálu ale šedesátka jako all news formát, to je ta výjimka potvrzující pravidlo, která na stanici našeho typu rozhodně patří, uvedl vedoucí programu Martin Ondráček.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Radiožurnál se dostal před Frekvenci 1, denně si ho pustí 867 tisíc posluchačů

Pořad nabídne tři analytické rozhovory, jeden duel a novinkou bude přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí z hlavního zpravodajství celoplošných stanic dostupných v České republice. Několik měsíců jsme se zabývali úvahou, co ještě nabídnout posluchačům, s vědomím, že poptávka po mluveném slovu je stále intenzivní. Radiožurnál přes den nemůže vysílat v blocích mluveného slova, protože je koncipován jako proud zpravodajství a hudby, a tak nás napadlo, že ve večerních hodinách, kdy už jsou posluchači více soustředění, by to šlo zrealizovat, konstatoval šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný. Ob týden se budou za mikrofonem střídat Veronika SedláčkováVladimír Kroc.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).