Hlavní navigace

Radní ČT vrátili Krausovi výrok o negramotnosti

21. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 10. 2009

Rada České televize na dnešním zasedání probírala mj. pořad Uvolněte se, prosím, který vysílala ČT1 v pátek 16. října, a sporné interview s Helenou Vondráčkovou. Radní se divili, že mluvila pouze tato zpěvačka. Řekl jsem si, že pan Kraus chce také udělat něco pro dobro věci a chce, aby i veřejnost byla s tímto právním problémem seznámena, uvedl jeden z radních, Josef Pavlata, na zasedání.

K TÉMATU: Jan Kraus: Členové Rady ČT nejsou gramotní

Nic podle něj nenasvědčovalo tomu, že by do pořadu měla přijít pí. Kubišová, což bylo špatně, protože byla očekávána vyvážená diskuse. Když i třetím hostem byl někdo jiný než pí. Kubišová, radní doufal, že se objeví v příštím dílu. Pavlata se však později dozvěděl, že v Uvolněte se, prosím, se neobjeví ona, nýbrž on samotný. Také okomentoval včerejší pořad Frekvence 1 Jan Kraus a blondýna, kde se moderátor opřel do kontrolního orgánu ČT.

ICTZ23

GLOSA: Má Jan Kraus pud sebezáchovy?

Myslím si, že je to svým způsobem urážka generálního ředitele ČT, protože tato rada ho zvolila a zvolila dobrého ředitele, uvedl Pavlata. To, že Radu pan Kraus urazil, to už je folklor, a dříve to bylo takové víc na férovku, konstatoval předseda Rady ČT Jiří Baumruk. Její členka Dana Makrlíková uvedla, že pořad Jana Krause má ráda, ale pokud se mu zdá, že ČT je plná pitomců, nic mu nebrání, aby odešel jinam. Když má pocit, že v ČT jsou pitomci, ať odejde, dodala Marklíková.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.