Hlavní navigace

Radní schválili ČT na letošek vyrovnaný rozpočet 6,5 miliardy

10. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
10. 1. 2007

Rada České televize schválila finanční plán veřejnoprávního vysilatele na rok 2007. Čtrnáct členů Rady pro něj zvedlo ruku jednomyslně. Rozpočet na letošní rok je postaven jako vyrovnaný, a to v objemu šesti miliard čtyř set dvaceti milionů dvou set tisíc korun, uvedl na zasedání Rady vrchní ředitel ČT František Lambert.

Podle serveru Česká média Lambert zopakoval, že ozdravení financí veřejnoprávní televize je trvalý trend. Navýšení prostředků z koncesionářských poplatků i efektivní hospodaření umožní v letošním roce výrazný ekonomický rozvoj televize, a to zejména v rámci realizace vlastní tvorby a nákupu nových pořadů. Vrchní ředitel se obává jediného – digitalizace. Dvoukolejnost vysílání v době, kdy se bude vysílat jak analogově, tak i digitálně, náš rozpočet zatíží, vysvětlil radním Lambert. Veřejnoprávní televize v letošním roce sníží výnosy z reklamy o 326 milionů korun a vykáže podle plánu nárůst výnosů z vlastní činnosti o 82 milionů korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).