Hlavní navigace

Radnice v Moravské Třebové se brání satelitním parabolám

5. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 12. 2011

V Moravské Třebové bojují zástupci radnice s osazováním satelitními parabolami na některých domech. Problém je v tom, že majitelé kompletů pro příjem signálu z družice si neuvědomují, že se nacházejí v městské památkové rezervaci. Informovala o tom pardubická příloha sobotního deníku MF DNES. Podobný problém se neřeší poprvé. V minulosti se objevil i v jiných městech.

UXD

Z ARCHIVU: V Děčíně nechtějí satelitní paraboly, kazily by prý fasády domů

V současné době se začínají ve velké míře rozmáhat nahodilé instalace satelitů, osazení ale podléhá schválení orgánem památkové péče, sdělila deníku mluvčí radnice Daniela Blahová. DigiZone.cz už vás před více než dvěma a půl lety informoval o tom, že se stejným nešvarem bojovala například radnice Děčína v severních Čechách. Takovéto osazování domů parabolami tehdy Tomáš Martinček z magistrátu okomentoval slovy: Nechceme, aby se ocitly v obležení satelitů. Jednak by to nevypadalo vzhledově příliš dobře, ale hlavně při instalaci těchto antén dochází i k poškozování fasády.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.