Hlavní navigace

Radničení by měla být práce na plný úvazek, navrhuje Petr Štěpánek

20. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 4. 2007

Odborná způsobilost členů mediálních rad by měla souviset s tím, že členství v radě by mělo být zaměstnání na plný úvazek. Dnes se to většinou bere jako vedlejšák a to je špatně, prohlásil na Českokrumlovské mediální konferenci člen Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Petr Štěpánek. Konkrétně členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) by měli sledovat televize, o kterých rozhodují.

MIF22_Early

Já jsem celého Big Broithera a celé VyVolené shlédnul z toho důvodu, abych si na ně udělal odborný názor. Když jsem o nich pak mluvil s některými radními, kteří tyto reality show posuzují v monitoringu vysílání, tak oni je neviděli a přesto rozhodovali o milionových pokutách, řekl Štěpánek. Podle radní Kataríny Vaculíkové ale není v silách radního, aby dokázal sledovat všechny rozhlasové a televizní programy v České republice. Kolik by to mělo být rozhlasových programů? A kolik televizních? Kolik na satelitu a kolik na kabelu? zeptala se Vaculíková.

Na sledování obsahu vysílání má RRTV podle Vaculíkové institut pravidelného monitoru. Rada je správní úřad a na vypracování analýzy potřebuje nějaký čas. My to děláme tak, že dostaneme podnět, respektive sérii podnětů, z nich se snažíme vybrat ty nejzávaznější, předáme je analytickému oddělení a to nám napíše svoje doporučení a dodá všem radním videozáznam toho příslušného pořadu. Když se rozhodneme zahájit správní řízení, tak to pokračuje dál, přiblížil předseda RRTV Václav Žák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.