Hlavní navigace

Rajče.net: hranice 100 milionů uložených fotek pokořena

23. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rajče.net, původní česká služba pro bezplatné publikování fotek na Internetu, v současnosti poskytuje prostor pro více než 100 milionů fotek od svých uživatelů. Ti na Rajče.net založili již 1 500 000 jednotlivých alb s fotografiemi. Největší boom Rajče.net přišel poté, co na začátku roku službu koupila mediální skupina Mafra a učinila z ní součást svého portálu iDnes. Překonání hranice deseti milionů fotek bylo ohlášeno v červenci téhož roku. Za necelé dva roky se tedy počet uložených fotek…

Rajče.net, původní česká služba pro bezplatné publikování fotek na Internetu, v současnosti poskytuje prostor pro více než 100 milionů fotek od svých uživatelů. Ti na Rajče.net založili již 1 500 000 jednotlivých alb s fotografiemi. Největší boom Rajče.net přišel poté, co na začátku roku službu koupila mediální skupina Mafra a učinila z ní součást svého portálu iDnes. Překonání hranice deseti milionů fotek bylo ohlášeno v červenci téhož roku. Za necelé dva roky se tedy počet uložených fotek zdesetinásobil.

Na Rajče.net v současnosti zavítá měsíčně okolo 700 tisíc unikátních návštěvníků. Oproti třeba Picasa Web Albums je výhodou služby kapacitně neomezený prostor a přidělení kratší výchozí adresy v podobě domény třetího řádu. Nevýhodou je však absence nahrávání fotek přes webové rozhraní. Je nutné použít klienta pro MS Windows. Teprve nedávno přibyla alespoň editace alb přímo z webu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.