Hlavní navigace

Rakouská ATV odstartovala v HD kvalitě, kóduje i v systému CryptoWorks

14. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Stanice ATV HD je HD verzí rakouského komerčního kanálu ATV. Dnes večer program nabídne například celovečerní snímek Letec s Leonardem DiCapriem.

Rakouský komerční kanál ATV začne oficiálně od pondělí 15. července šířit svůj signál v HD rozlišení. Na satelitu Astra 1KR je ovšem dostupná tato verze už od soboty 13. července. Z důvodu ochrany obsahu je tento kanál zakódován několika systémy podmíněného přístupu, jedním z nich je i CryptoWorks. Komerční televize ATV v HD verzi je dostupná na stejné frekvenci jako její druhý kanál a také stanice ORF Sport+, Schau TV nebo třeba hudební programy StarParadies Österreich a Melodie Express/Melodie TV.

Ukázka z vysílání rakouského komerčního kanálu ATV HD
Autor: repro foto ATV HD

Ukázka z vysílání rakouského komerčního kanálu ATV HD

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Praze se podařilo poprvé zachytit placenou DVB-T2 televizi z Rakouska

Stanice ATV HD nabízí stejný obsah jako její SD verze, vybrané pořady ale divákům poskytne ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Kromě satelitu bude také stanice dostupná u rakouských kabelových a IPTV operátorů. Se šířením prostřednictvím zemského vysílání (DVB-T2) se prozatím nepočítá. ATV už je druhou velkou rakouskou komerční televizí, která začala v HD svůj program šířit. Prvenství si v této oblasti pro sebe rezervovala v roce 2011 Puls 4. Veřejnoprávní ORF eins vysílá v HD už od roku 2008, ORF 2 se přidala o rok později.

Seznam filmů, které ATV tento měsíc odvysílá, najdete v našem diskusním fóru.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování (mj.) CryptoWorks

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.