Hlavní navigace

Rakouská BTV bude dostupná zdarma ze satelitu Astra, zahájila testy

14. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GRAFIKA Televize se objevila na satelitu Astra 1L přibližně ve stejnou chvíli, kdy zde svou distribuci ukončila stanice Tirol TV. Testy nového programu jsou šířeny v nekódované podobě.

Nabídka volně šířených stanic ze satelitní pozice 19,2 stupně východně se rozšíří v dohledné době o novou tematickou televizi. Půjde konkrétně o rakouský regionální kanál BTV, který je primárně určený pro města Vöcklabruck a Gmunden a také region Solné komory (Salzkammergut). Ten se rozkládá ve spolkových zemích Salcbursko, Horní Rakousky a Štýrsko. Na blížící se start programu BTV upozorňuje statická obrazovka, která se v pátek objevila na družici Astra 1L. Program bude využívat jeden z multiplexů balíku ORF Digital.

ČTĚTE TAKÉ: Na spuštění hybridního vysílání se připravuje rakouská ORF, v létě šlo o testy

KL22_nominace

Rakouský regionální kanál BTV se objevil na stejné frekvenci jako například tamní programy Go TV, Sixx Austria, LT1, HT1 Innviertel nebo Servus TV. Všechny tyto stanice jsou dostupné zájemcům i z České republikySlovenska, protože u nich není aktivní kryptování. Znamená to, že pro jejich sledování není nutná žádná dekódovací karta. Vysílání regionálních kanálů z pozice 19,2 stupně východně je populární především v Německu, několik televizí tohoto typu ale touto cestou šíří také Rakušané.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12663/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Oblast pro níž je určeno vysílání rakouské regionální televize BTV
Autor: repro foto web btv.cc

Oblast pro níž je určeno vysílání rakouské regionální televize BTV

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.