Hlavní navigace

Rakouská komerční televize ATV odmítá vrátit analogové kmitočty

3. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 10. 2007

Jediná celoplošně vysílající pozemní komerční televize v Rakousku, stanice ATV, se odmítá vzdát analogových kmitočtů výměnou na jednu pozici v prvním celoplošném digitálním multiplexu. Podle deníku Der Standard si tak zřejmě chce vylobovat státní podporu na financování přechodu ze zemského analogového na zemské digitální vysílání a výrobu vlastních pořadů, píše server Digimedia.sk.

MIF22_Early

Rakouský telekomunikační úřad KommAustria nabídnul ATV za vrácené analogové kmitočty pozici v prvním celoplošném digitálním multiplexu, který zahájil vysílání před rokem a ATV v něm už vysílá. Komerční televize ale požaduje větší náhradu. Digitalizace terestrického vysílání je zatím neúspěšná akce, citoval Der Standard generálního ředitele ATV Herberta Kloibera.

KommAustria proto chce zahájit správní řízení, ve kterém by ATV analogové kmitočty jednoduše odebral násilím. Pro start druhého celoplošného digitálního multiplexu ale nejsou nynější analogové frekvence ATV téměř potřeba. Kromě jediného kmitočtu ve Štýrském Hradci je celá síť postavena na nynějších analogových kmitočtech veřejnoprávní televize ORF.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.