Hlavní navigace

Rakouská obdoba Regionálnítele­vize.cz, kanál R9, začala testovat na satelitu

2. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Nejdůležitější regionální televize z celého Rakouska spojily své síly, aby nabídly projekt, který pokryje dění v celém Rakousku,“ uvádí se na webových stránkách R9.

Na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra 1KR, se dnes objevila testovací obrazovka pro stanici R9. Jde o televizní projekt devíti regionálních stanic z celého Rakouska a program je tak de facto možné označit za tamní obdobu Regionálnítelevize.cz, která letos slaví třetí narozeniny. Stanice R9 je vysílána v multiplexu ORF Digital, jejíž chod zajišťuje dceřiný telekomunikační operátor ORS. Na stejném kmitočtu, kde se objevil tento program, už funguje také nekódované vysílání německojazyčné verze stanice Aristo TV. V kódu jsou zde šířeny naopak zemské verze ORF 2 a kanály ORF III a ORF Sport+.

ČTĚTE TAKÉ: Rakouský regulátor zkřížil plány ORF, projekt „vizuálního rádia“ je v ohrožení

Cloud23

R9 je de facto zkráceným označením pro projekt devíti regionálních televizí z Rakouska. Jde konkrétně o programy W24, SchauTV, LT1, N1, KT1 – Kärnten 1, Tirol TV, Ländle TV (Das Lokalfernsehen), Kanal 3 (Das Regionale Fernsehen) a RTS (Regional TV Salzburg). Nejdůležitější regionální televize z celého Rakouska spojily své síly, aby nabídly projekt, který pokryje dění v celém Rakousku, uvádí se na webových stránkách R9. Nový projekt zároveň televizím umožní získat snadněji i inzerenty, protože regionální televize budou fungovat jako celostátní hráč. „Er devítka“ počítá se zásahem až dvou milionů diváků.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11273/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA). Je nutný box s možností příjmu programů v HD kvalitě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).