Hlavní navigace

Rakouská ORF 2 se představí 9. ledna 2012 v úplně novém kabátě

Rok po oživení značky rakouského veřejnoprávního kanálu ORF 1, kdy došlo k úpravě názvu stanice na ORF eins, redesignu grafického vizuálu a identifikačních znělek, čeká podobná operace i sesterský kanál ORF 2. Tento program byl po startu kulturně-společenské stanice ORF III jediným kanálem, který ještě používal původní identifikátory a komunikační prvky s divákem.

Z ARCHIVU: Rakouský kanál ORF 1 se dnes představil divákům v novém

Změna, na kterou se mohou diváci těšit, nastane 9. ledna 2012. Zájemci se mohou těšit na nové jingly, umisťování self promotion a v neposlední řadě i logo. Artdirektor ORF Michael Hajek ovšem přiznal, že redesing kanálu byl v tomto případě složitější, než tomu bylo letos. ORF 2 má totiž devět regionálních verzí, tedy stejný počet, jako má Rakousko spolkových zemí. I v grafickém obalu se tato skutečnost bude pochopitelně odrážet. Jsem přesvědčen, že grafický obal bude stejně povedený, jako tomu je v případě ORF eins, konstatoval Hajek.

ČTĚTE TAKÉ: Rakousko zažilo velkou změnu v DVB-T. Novinky jsou i na satelitu Astra

V minulém roce (řeč je o končícím roku 2011, pozn. red.) se nám povedlo mnoho nového a zároveň dobrého. Rozšířili jsme naše portfolio a dali kanálu ORF eins novou identitu. Program zaznamenal výrazný nárůst mladého publika. Zároveň se nám podařilo spustit ORF III orientovanou na kulturu a informace a celodenní vysílání ORF Sport+. Oba programy výborně posloužily k rozšíření veřejné služby v Rakousku, uvedl šéf komunikace ORF Martin Biedermann. Dalším krokem k posílení pozice ORF 2 bude rozšíření její původní tvorby.

Našli jste v článku chybu?