Hlavní navigace

Rakouská ORF 3 bude značně omezena regulačním orgánem KommAustria

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 5. 2011

Rakouská veřejnoprávní televize Österreichischer Rundfunk (ORF) bude mít po spuštění svého nového kanálu ORF 3 poměrně značně svázané ruce při jeho propagaci. Stanice, která by měla odstartovat na podzim, například nebude vůbec moci využívat takzvaného cross promotion, jako je tomu například v České republice u všech velkých stanic – Česká televize, skupina Nova a Prima.

ČTĚTE TAKÉ: Zahájení vysílání rakouské ORF 3 se posune. Původně měla startovat dnes

KL24

Nepříjemná novinka pro ORF vyplynula z licenčních podmínek, které na svém webu zveřejnil rakouský regulační orgán KommAustria. Zatímco ORF 1 a ORF 2 tak této výhody užívat mohou, ORF 3 na ni musí zapomenout. KommAustria tak chce zachovat konkurenceschopnost ostatních programů na trhu. Rakouská veřejnoprávní televize má též zakázáno prodávat reklamu v takzvaných balíčcích, tedy pro více programů najednou, například ORF 1, ORF 2 i ORF 3. Orgán naopak nebude zasahovat médiu do obsahu stanice a ponechá mu redakční svobodu.

Celý dokument v němčině je ke stažení zde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).