Hlavní navigace

Rakouská ORF chystá vlnu výpovědí. Propustí přes tisíc lidí

1. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
1. 12. 2008

Drastický úsporný plán oznámila rakouská veřejnoprávní televizní a rozhlasová společnost ORF. Do roku 2012 by v rámci těchto úspor mělo být mimo jiné propuštěno přes tisíc zaměstnanců, tedy téměř čtvrtina všech pracovníků ORF. Generální ředitel ORF Alexander Wrabetz uvedl, že v letošním roce zaznamená společnost ztráty ve výši zhruba 100 milionů eur. Bez zásadních úsporných opatření by se ztráty v rozsahu 70 až 100 milionů eur opakovaly i v následujících letech, podnik by tak do roku 2012 zcela vyčerpal vlastní kapitál a musel by vyhlásit bankrot, řekl Wrabetz.

cif 24 - early cena - média

Jedním z důvodů potíží ORF je nynější světová finanční krize. Téměř polovina letošních ztrát připadá na pokles hodnoty cenných papírů, v nichž má ORF uloženy své rezervy. Existují ale i další důvody, které jsou trvalé a zčásti zaviněné vedením firmy. Patří k nim především pokles příjmů z reklamy a nadměrný počet velmi dobře placených zaměstnanců. V nejbližších letech tedy hodlá propustit 1050 lidí. Zrušeno má být postupně přes 700 pracovních míst, dalších 300 bude znovu převedeno na externí bázi.

Zdroj: ČTK a Týden.cz, upraveno a zkráceno

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).