Hlavní navigace

Rakouská ORF odpojila na satelitu systém CryptoWorks, softwarová emulace skončila

Lukáš Polák

V minulosti se s systémem CryptoWorks vypořádal mimo jiné i česko-slovenský operátor Skylink, který má v obou zemích bývalé federace okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská veřejnoprávní televize ORF ukončila k 30. červnu oficiálně nasazení kódovacího systému CryptoWorks, jehož podpora byla ukončena již před několika lety a řada kanálů tak byla dříve, případně později, přístupná prostřednictvím takzvané softwarové emulace (EMU) označované na diskusních fórech díky své zkratce také jako „pštros“. Vypnutí kódovacího systému na kanálech ORF a taktéž stanicích ATV a Puls 4 potvrdil technický šéf veřejnoprávního média Norbert Grill. O plánech na konečné odpojení kódovacího systému CryptoWorks informoval server DigiZone.cz již koncem září loňského roku.

K TÉMATU: Rakouská ORF už ví, kdy odpojí na satelitu kód CryptoWorks a ukonči tak emulaci

Zajímavostí kódování CryptoWorks u kanálů ORF bylo, že v minulosti došlo k jeho připojení i ke stanicím ORF 2 Niederöesterreich HD a ORF 2 Wien HD. Šlo přitom o stanice, které byly aktivovány spolu s dalšími zemskými mutacemi ORF 2, jež však už obsahovaly pouze novější a modernější kryptování Irdeto. V minulosti se se systémem CryptoWorks vypořádal mimo jiné i česko-slovenský operátor Skylink, který má v obou zemích bývalé federace okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet. Jejich výměna probíhala v průběhu několika let. Skylink taktéž používá pro lepší zabezpečení své nabídky systém Irdeto.

Našli jste v článku chybu?