Hlavní navigace

Rakouská ORF odpojila na satelitu systém CryptoWorks, softwarová emulace skončila

1. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V minulosti se s systémem CryptoWorks vypořádal mimo jiné i česko-slovenský operátor Skylink, který má v obou zemích bývalé federace okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet.

Rakouská veřejnoprávní televize ORF ukončila k 30. červnu oficiálně nasazení kódovacího systému CryptoWorks, jehož podpora byla ukončena již před několika lety a řada kanálů tak byla dříve, případně později, přístupná prostřednictvím takzvané softwarové emulace (EMU) označované na diskusních fórech díky své zkratce také jako „pštros“. Vypnutí kódovacího systému na kanálech ORF a taktéž stanicích ATV a Puls 4 potvrdil technický šéf veřejnoprávního média Norbert Grill. O plánech na konečné odpojení kódovacího systému CryptoWorks informoval server DigiZone.cz již koncem září loňského roku.

MMF tip early

K TÉMATU: Rakouská ORF už ví, kdy odpojí na satelitu kód CryptoWorks a ukonči tak emulaci

Zajímavostí kódování CryptoWorks u kanálů ORF bylo, že v minulosti došlo k jeho připojení i ke stanicím ORF 2 Niederöesterreich HD a ORF 2 Wien HD. Šlo přitom o stanice, které byly aktivovány spolu s dalšími zemskými mutacemi ORF 2, jež však už obsahovaly pouze novější a modernější kryptování Irdeto. V minulosti se se systémem CryptoWorks vypořádal mimo jiné i česko-slovenský operátor Skylink, který má v obou zemích bývalé federace okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet. Jejich výměna probíhala v průběhu několika let. Skylink taktéž používá pro lepší zabezpečení své nabídky systém Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).