Hlavní navigace

Celoplošná rakouská televize ATV po přechodu do DVB-T2 zakóduje svůj signál

17. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tamní vysílatelé využívají překlopení signálu do modernějšího standardu nejen ke startu vysílání ve formátu HDTV, ale zároveň i k zabránění přeshraničního příjmu.

Televizní diváci, kteří sledují díky přeshraničnímu příjmu rakouskou komerční televizi ATV, o její signál do budoucna přijdou. Stanice po přechodu do technologie DVB-T2 už nebude nadále šířena jako nekódovaný program. Provozovatel to oznámil dnes na svých webových stránkách. Diváci budou pro příjem potřebovat nejen nový televizor, případně set-top-box, ale také dekódovací zařízení služby simpliTV. Program bude zařazen do základní (neplacené) nabídky, stejně jako programy ORF eins HD, ORF 2 HD a Servus TV. K zakódování signálu, jak bylo uvedeno, dochází především z důvodu vysílacích práv.

UXD

K TÉMATU: Korutany jako první zakódují v Rakousku po přechodu na DVB-T2 signál multiplexu B

Diváci dostanou na oplátku vyšší kvalitu obrazu. Podobně jako další vysílatelé i signál ATV bude nově dostupný pozemně v Rakousku také ve vysokém rozlišení (HDTV). Server DigiZone.cz již v uplynulých dnech informoval o tom, že telekomunikační operátor ORS v Korutanech zakóduje signál multiplexu B, v němž jsou šířeny programy ORF III, ORF Sport+, 3sat a Puls 4. I jejich signál bude nově dostupný ve formátu HDTV. Proces digitalizace se vyvíjí v Rakousku zajímavým způsobem. Vysílatelé využívají přechod na modernější technologii k zakódování svého signálu a tím pádem i zabránění přeshraničního příjmu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.