Hlavní navigace

Rakouská televize BTV spustila nekódované vysílání na satelitu Astra

4. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Regionální kanál pokrývá dění v oblasti Solné komory a také městech Vöcklabruck a Gmunden. Pro jeho sledování není nutná žádná dekódovací karta.

Televizní diváci, kteří se zajímají o dění v oblasti Salcburku, už nemusejí hledat informace na internetu. Dění v tomto regionu jim zprostředkuje nový nekódovaný kanál BTV, jež se objevil na satelitní pozici 19,2 stupně východně, konkrétně na družici Astra 1L. Kromě Salcburku bude stanice určena také divákům ve městech Vöcklabruck a Gmunden. Kanál je možné zařadit do kategorie nízkonákladových televizí, které své vysílání opakují v několikahodinových blocích. Motto stanice je „Alles im Bild“, což by bylo možné přeložit jako „Vše v obraze“.

Ukázka z vysílání rakouského regionálního kanálu BTV.
Autor: repro foto BTV

Ukázka z vysílání rakouského regionálního kanálu BTV.

K TÉMATU: Rakouská BTV bude dostupná zdarma ze satelitu Astra, zahájila testy

MIF22_Early

Veškeré informace o novém regionálním kanálu mohou zájemci najít na webových stránkách: http://www.btv.cc/. Diváci, kteří satelit nemají, a přesto by program chtěli sledovat, mohou využit streamování pořadů prostřednictvím internetu. Veškeré pořady ve vysílání jsou původní výroby, takže není problém s jejich umístěním také na internet. K tomu slouží v menu položka Videoarchiv. Na webových stránkách se mohou zájemci formou videospotu seznámit blíže s touto stanicí a nechybí tu také informace o jednotlivých členech týmu, které je možné kontaktovat e-mailem.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12663/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.