Hlavní navigace

Rakousko chce divákům přispívat na HDTV přijímače

14. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 2. 2008

Rakousko se rozhodlo napomoci rozšíření televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) a plánuje, že by začalo vyplácet dotace na koupi přijímače HDTV vysílání. Pokud rakouská vláda plán uskuteční, získají zájemci o HD přijímač kupon, díky kterému jim bude při nákupu poskytnuta sleva.

Rakousko ale zatím nemůže dotace tohoto typu obyvatelům poskytovat, protože to nedovoluje legislativa Evropské unie. V současnosti mohou členské státy EU přispívat pouze těm divákům, kteří přecházejí z analogového na digitální televizní vysílání. K dispozici jsou tedy kupony v hodnotě 30 až 60 eur pro ty, kteří stále vlastní pouze analogový televizní přijímač.

Content tip EARLY

V případě finanční podpory při koupi přijímače vysílání v HD kvalitě by na kupon měli mít nárok i ti diváci, kteří již set-top-box nebo televizor s digitálním tunerem vlastní. Rakouská Rada pro rozhlas a televizi (RTR) chce proto požádat Evropskou komisi o výjimku. Pokud bude Rakousko u Evropské komise úspěšné, může mít radost zejména veřejnoprávní ORF, která chce v době evropského fotbalového šampionátu EURO 2008 HDTV vysílání zahájit.

Zdroj: Rapid TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).