Hlavní navigace

Rakousko: Digitální televizi sleduje třetina domácností

7. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
7. 5. 2007

Třetina z celkového počtu 3,3 milionu domácností v Rakousko přijímá televizi digitálně. Vyplývá to z průzkumu rakouské rady pro vysílání (RTR), který zjišťoval, jak se počet digitalizovaných domácností zvýšil po loňském říjnu, kdy v Rakousku zahájil vysílání první celoplošný digitální multiplex s dvěma programy veřejnoprávní televize ORF a komerční stanicí ATV.

KL24

Ze studie rovněž vyplývá, že 40 procent domácností z těch, které televizi přijímají digitálně, vlastní set-top-box nebo integrovaný digitální televizor vhodný pro využívání interaktivních služeb na bázi MHP. Rakouská vláda uvolnila pro prvních 60 tisíc zájemců vouchery v hodnotě 40 euro na nákup těchto přijímačů, aby podpořila rozvoj doplňkových služeb k digitálnímu vysílání.

Analýza také poznamenává, že 1,3 milionu domácností nadále spoléhá výlučně na analogové vysílání. Většina domácností ale kombinuje analogový pozemní a digitální satelitní příjem televize. Rakušané mají mnohem větší zájem o digitální satelitní televizi než o pozemní multiplex, který nabízí pouze tři televizní programy, navíc dostupné i na satelitu nebo po kabelu a IPTV. Situaci by mohl změnit start druhého celoplošného multiplexu DVB-T, naplánovaný na konec letošního roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).