Hlavní navigace

Rakousko dnes spustilo další DVB-T vysílače

31. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

31. 3. 2008

Poslední březnový den je pro Rakousko ve znamení vypínání analogového vysílání a spouštění dalších vysílačů šířících signál digitálního zemského vysílání. Počínaje dnešním dnem přestaly vysílače Gössnitzberg a Hauser Kaibling vysílat analogově.

Do provozu dnes rakouská ORS uvedla také dalších deset vysílačů šířících DVB-T signál v pěti spolkových zemích: v Hornorakousku, Tyrolsku, Dolnorakousku, Salzburgu a Steiermarku. V Hornorakousku byly spuštěny čtyři vysílače: Schärding, Tröschberg, Grünberg a Ziehberg, v Salzburgu pak vysílače Luxkogel a Grosseck. V Tyrolsku byl zahájen provoz vysílače Hahnenkamm, ve spolkové zemi Steiermark se spuštění DVB-T vysílání dočkal Sonnwendstein a také Demmerkogel a Stradnerkogel Bad Gleichenberg.

Cif21-tip do clanku - temata - early cena

Diváci v uvedených pěti spolkových zemích mohou analogové televizní vysílání ORF 1, ORF 2 a ATV sledovat ještě více než měsíc. Přechod na digitální zemské vysílání je plánován na 5. května letošního roku a do té doby budou televizní programy šířeny souběžně analogově i v DVB-T.

Zdroj: Digital Fernsehen