Hlavní navigace

Rakousko má svou zpravodajskou televizi, prozatím na internetu a v jedné kabelovce

20. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediengruppe Österreich provozuje taktéž rozhlasovou stanici Radio Ö24. Ta je dostupná mimo jiné i on-line. Prostřednictvím VKV stanice vysílá ve Vídni, chystá se i do Vorarlberska.

Mediální skupina Österreich spustila na adrese http://www.oe24.at/video/tv videoservis, který je možné považovat za základ pro budoucí zpravodajskou televizi. Dostupných je zde několik videokanálů jako News TV, Madonna TV, Gesund24 TV, případně Society TV, Wetter a Bestnet. Z vyjmenovaných záložek je patrné, že rakouský mediální dům pokrývá téměř veškeré body zájmu čtenářů, a to ať už jde o klasické zpravodajství, počasí, lifestyle, případně to nejlepší z virtuálního prostoru. Rakouská veřejnoprávní televize zpravodajský kanál neprovozuje. Její tematický programy jsou zaměřeny na sport a kulturu.

KL22 hlasovani

Příspěvky OE24tv mají všechny rysy zpravodajské televize. Nechybí klasické studio ani moderátoři.
Autor: repro foto OE24tv

Příspěvky OE24tv mají všechny rysy zpravodajské televize. Nechybí klasické studio ani moderátoři.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bude pozemní vysílání v Rakousku plně zakódováno? Zatím není jasno

Stanice OE24tv ale funguje v jednom případně skutečně jako lineární kanál, a to prostřednictvím tamního kabelového operátora A1, který zajišťuje pokrytí přibližně 240 tisíc domácností. Zdali se program objeví v budoucnu i u dalších společností tohoto typu, to je pochopitelně otázkou. Žádné plány nebyly vysloveny ani v souvislosti s možnou expanzí na satelit Astra (19,2 stupně východně), který je pro tento trh prioritní pozicí. OE24tv plánuje každý den vyprodukovat okolo osmdesáti video příspěvků. Mediengruppe Ósterreich provozuje taktéž rozhlasovou stanici Radio Ö24. Ta je dostupná mimo jiné i na internetu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.