Hlavní navigace

Rakousko pokračuje v pozemní digitalizaci. Na řadu přijde i síť C

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 10. 2011

Naši jižní sousedé pokračují v rozvoji pozemního digitálního vysílání. Jak informoval regulační orgán KommAustria, po dokončení analogového terestrického šíření a výstavbě multiplexu A je na řadě standard DVB-T2. Jak již ze serveru DigiZone.cz víte, Rakušané v něm chtějí vysílat již příští rok. Při té příležitosti se očekává podání nabídek například pro HDTV kanály do 15. listopadu, 13 hodin.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rakušané chtějí vysílat v systému DVB-T2 už v první polovině roku 2012

Výběrové řízení, které bylo vyhlášeno, je v souladu s plánem KommAustria z konce dubna 2011. Na výběr bude z několika kandidátů a očekáváno je především HD vysílání veřejnoprávní ORF. Ve hře jsou multiplexy, které ponesou označení D a E, ovšem v případě velkého zájmu je možné počítat i s celostátní sítí F. Její případné spuštění ale bude pochopitelně záležet na poptávce trhu. Regionální multiplex C bude rozšířen do dalších oblastí, ve kterých ještě není dostupný. Půjde mimo jiné i o Vídeň. Tady by měl být šířen multiplex z lokality Kahlenberg na 53. kanále výkonem 10 kW.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.