Hlavní navigace

Rakouský kanál ORF 1 se dnes představil divákům v novém

8. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 1. 2011

UVNITŘ VIDEO První kanál rakouské veřejnoprávní televize – ORF 1 – se dnes představil divákům v novém kabátě. Přestal používat tento název a jeho nové označení je ORF eins. Program se v podstatě jmenuje stále stejně, změna je viditelná až vizuálně, nikoliv sdělitelná orálně. Logo je nově umístěno do levého horního rohu a bylo zmenšeno. To se týká i sesterské stanice ORF 2. Zde ale identifikátor zůstal na původním místě.

ebf - partner 1

K TÉMATU: Rakouský kanál ORF 1 připravuje změnu názvu i grafiky

Webové stránky na adrese tv.orf.at mají zatím svou původní podobu, změna zde prozatím nebyla zanesena. Na obrazovce je však významná novinka ve vysílání ORF 1 patrná také v grafickém vizuálu, který prošel proměnou. První program ve své verzi s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) používá symbol HD před názvem stanice. Tuzemský divák se dostane k programu ORF eins nejlépe prostřednictvím terestrických digitálních vysílačů v rakouském příhraničí. Na satelitu Astra 19,2 stupně východně je bohužel stanice kódována a dostupná pouze na zákaznických kartách ORF.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).