Hlavní navigace

Rakouský nekódovaný hudební kanál Melodie Express míří na satelit Astra

Lukáš Polák

Na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, bylo včera zahájeno zkušební vysílání plánovaného kanálu Melodie Express. Jak je z jeho webu patrné, bude se věnovat teleshoppingu.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouský hudební kanál Melodie Express míří na satelit Astra. Vyplývá to z testovacího vysílání, které stanice včera zahájila na kapacitě telekomunikačního operátora ORS, dceřiné společnosti veřejnoprávní televize a rozhlasu ORF. Program není kódován a divák prozatím vidí pouze obrazovku s dominantním logem kanálu a mottem Musik & Natur, tedy Hudba & příroda. Stejný kmitočet budou využívat také chystané kanály Volks TV, RIC a Tele 5 Austria.

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu Astra odstartoval nový kanál věnovaný turismu v Itálii

O možné podobě programu si je možné udělat obrázek z jeho webových stránek, které fungují na adrese: http://www.melodie-express.tv. Jeho provozovatel tu formou e-shopu nabízí k prodeji alba německých i rakouských interpretů, a to od ceny 15 eur až do 50 eur. K dispozici je horká linka na dvou telefonních číslech. Každý z již uvedených států má tu svou. Program tak bude pravděpodobně fungovat na podobném principu, jako v minulosti například Top TV nebo nyní Harmonie TV.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Našli jste v článku chybu?